Nabízíme:
Nacházíte se: Úvodní stránka » Hojení ran » Hojení ran NRH » Drenážní port

Drenážní port

Drenážní port je sterilní prostředek sloužící k bezpečnému spojení s vakuovou pumpou. Díky tomu může být odsáván infekční sekret a to až do maximálních hodnot podtlaku 200 mbar. Díky své konstrukci nezatěžuje ránu a napomáhá rovnoměrnému působení podtlaku. Port je vyroben tak, aby bylo zamezeno případnému kolapsu spojovací hadice, což zvyšuje bezpečnost pro pacienta. Účelem je schopnost odsávat sekret jak z hlubokých tak mělkých ran. Tento produkt je označen jako single pacient produkt a je pro jednorázové použití. Na odsávací hadici je umístěna svorka sloužící k uzavření spojovací hadice v případě potřeby výměny zásobníku na sekret.

Popis zavedení
Pro samotné zavedení portu je v první řadě nutné vytvořit otvor o délce 1-2 cm a následně do 6cm šířky do ochranné fólie na rány. Odstraníme ochrannou fólie ze spodní části portu a umístíme port na připravený otvor ve fólii. Hadice portu by měla směřovat k místu, kde je umístěn zásobník na sekret s vakuovou pumpou. Nyní můžeme z portu odstranit vrchní zesilující samolepku a pomocí Luer Lock konektoru spojovací hadice (5,5 x 3,5 x 2200 mm) jej připojit k zásobníku na sekret.
Popis výrobku
Produkt byl sterilizován ethylenoxidem a je určen pro jednorázové použití. Jeho opakované užívání je zakázáno.


Přednosti produktu
Díky své atraumatické konstrukci bude pro pacienta jeho použití nesrovnatelně příjemnější, než užití standardních ránových drénů, díky tomu je zlepšena mobilita a zdraví pacienta.