Nabízíme:
Nacházíte se: Úvodní stránka » Hojení ran » Hojení ran NRH » Mikroperforovaná fólie do rány

Mikroperforovaná fólie do rány
Primární traumatická mikroperforovaná fólie do rány
Mikroperforovaná fólie do rány


Primární traumatická mikroperforovaná fólie do rány, která může být kombinována s dalšími produkty pro vakuové hojení ran. Díky ní je sníženo riziko prorůstání nově granulované tkáně do ranové výplně a napomáhá k dlouhodobému udržování rány v klidovém stavu. Mikroperforovaná fólie do rány se sestává z jedné hrubé a druhé hladké strany. O transport exsudátu z rány a mezi ranovou výplní se starají mikropóry. Mikroperforovaná fólie do rány je dodávána v různých velikostech a následně může být upravena do přesně požadovaného tvaru rány. Jednotlivé strany fólie hladkou a hrubou od sebe snadno rozlišíte pohledem, popřípadě pohmatem, tím se snižuje riziko nesprávného zavedení.

Využitelnost
Tvoří sterilní mechanickou zábranu mezi ránou a sekundárními výplněmi, například PU – pěna do rány. Dále vhodná pro rány s vysokou sekrecí, dekubity, silně secerující bércové vředy, diabetickou nohu, sekundárně se hojící rány po laparotomiích u secernujících popálenin, kožních píštělí a mnoho dalších indikací.

Doporučení k aplikaci
Při aplikaci mikroperforované fólie do rány je potřeba vždy dbát na to, aby na ránu naléhala hladká strana fólie. Hrubá strana fólie je pro vyšší jistotu vybavena označením ve svém rohu.

Funkce produktu
Mikroperforovaná fólie ze která je součástí perforované fólie do rány, se nechá ideálně upravit pro tvar rány, současně je nelepivá a hypoalergenní. Perforace je důležitá pro odsávání sekretu ze spodiny rány. Perforovanou fólii můžete použít jak pro rány hluboké – kde se stává nezbytností, rovněž však u méně hlubokých ran pomůže snížit bolest a citlivost v místě aplikace vakuové terapie. Tuto fólii není nutné měnit při každém převazu, díky čemuž je zajištěna vyšší stabilita rány.

Indikace
• Chirurgické rány
• dekubyty
• otevřený abdomen
• Exusudatmanagement
• Podpora granulace
• Tvorba „kaps“ v ranách

Do dnešního dne nejsou známi žádné kontraindikace