Nabízíme:
Nacházíte se: Úvodní stránka » Hojení ran » Hojení ran NRH » Píštělové drenážní pouzdro

Píštělové drenážní pouzdro
K oddělení píštělí od otevřených ran, pro kombinaci s podtlakovou terapií

Píštělové drenážní pouzdro
Píštělové drenážní pouzdro slouží k separaci enterokutáních píštělí od podtlaku při kombinaci s vakuovým hojením ran. Píštělové drenážní pouzdro smí být kombinováno s jinými produkty z oblasti vakuového hojení ran. Výrobek je zhotovován ve špičkových absolutně sterilních provozech, vá drenážní pouzdra jsou jednorázovým produktem a dodávají se v průměrech 20 mm a 30 mm

Přednosti produktu
Píštělové drenážní pouzdro je vybaveno vnitřní výztuhou, která se díky působení vakua a stažení PU pěny směrem do rány automaticky přizpůsobí výšce rány. Na tuto zesilující vnitřní výztuhu je rovněž možné napojit odsávání. Výztuha je vyrobena z vysoceflexibilního materiálu a je možno ji dle potřeby zkrátit na požadovanou výšku. Vnitřní výztuha se vyznačuje maximálním průtokem 1litr H2O za 4,2 sekund což hravě přesahuje parametry podobných produktů.
• Separace píštěle od vakuového hojení ran
• Flexibilní materiály, dobrá manipulace, bezpečné a těsné usazení
• Ideální pro zasazování do PU pěn na rány
• Lepší optický přehled o ráně
• Bezpečnot používání


Popis zavedení
V prvním kroku si Zastřihneme PU pěnu na rány do požadovaného tvaru.Vytvoříme v PU pěně otvor odpovídající průměru použitého drenážního pouzdra tedy 20mm , nebo 30mm. V další fázi si vytvoříme stejný otvor v ochranné fólii, kterou umístíme přímo na ránu abychom ochránily orgány dutiny břišní například naše antibakteriální mikroperforovaná fólie. Následně vložíme do rány PU pěnu a umístíme píštělové drenážní pouzdro tak aby naléhalo na ústí píštěle. V dalším kroku přelepíme celou oblast rány samolepící krycí fólií a v místě píštělového drenážního pouzdra vytvoříme otvor o dané velikosti. Nyní jsme separovali pištěl od zbytku rány, na kterém můžeme nyní aplikovat vakuovou léčbu hojen ran. Na volném místě vytvoříme otvor v samolepící krycí fólii – pro umístění drenážního portu. Následně spojíme drenážní port se zásobníkem na sekret a můžeme spustit léčbu ran pod tlakem. Píštělové drenážní pouzdro je dodáváno včetně drénu k odvodu sekrece, tento drén si můžeme napojit na vlastní sběrnou nádobu, popřípadě je možné na píštělové drenážní pouzdro umístit stomický sáček.

Funkce výrobku
Pro použití píštělového drenážního pouzdra již existuje mnoho klinických studií. Tento jemný výrobek se díky svým vlastnostem umí perfektně přizpůsobit ráně. Tento produkt je dodáván sterilní a je jednorázový, jeho opakované používání je zakázáno.