Nabízíme:
Nacházíte se: Úvodní stránka » Hojení ran » Hojení ran NRH » PU perforovaná fólie do rány

PU fólie do rány – perforovaná
Polyuretanová fólie do rány

Všeobecný popis produktu
Naše PU fólie do rány je primárně traumatická fólie, která se kombinuje s dalšími produkty pro hojení ran pod tlakem .Riziko přilepení, prorůstání tkání či poškození orgánů je minimalizováno.

Popis
Naše perforovaná PU fólie do rány má za úkol minimalizovat riziko poškození orgánů, a zanášení cizích částic do rány. Fólie je perforovaná , aby docházelo přesunu sekretu ze spodiny rány skrze ranovou výplň například PU pěna do rány. Produkt je samozřejmě možné kombinovat s dalšími produkty řady vakuového hojení ran. Naše fólie je dodávána v jednotném rozměru 600 mm x 400 mm a je možno ji následně upravit dle tvaru rány.

Funkce produktu
Polyuretanová fólie ze která je součástí perforované fólie do rány, se nechá ideálně upravit pro tvar rány, současně je nelepivá a hypoalergenní. Perforace je důležitá pro odsávání sekretu ze spodiny rány. Perforovanou fólii můžete použít jak pro rány hluboké – kde se stává nezbytností, rovněž však u méně hlubokých ran pomůže snížit bolest a citlivost v místě aplikace vakuové terapie. Tuto fólii není nutné měnit při každém převazu, díky čemuž je zajištěna vyšší stabilita rány.

Využitelnost
Tvoří sterilní mechanickou zábranu mezi ránou a sekundárními výplněmi, například PU – pěna do rány. Dále vhodná pro rány s vysokou sekrecí, dekubity, silně secerující bércové vředy, diabetickou nohu, sekundárně se hojící rány po laparotomiích u secernujících popálenin, kožních píštělí a mnoho dalších indikací.

Indikace
• Chirurgické rány
• dekubyty
• otevřený abdomen
• Exusudatmanagement
• Podpora granulace
• Tvorba „kaps“ v ranách


Do dnešního dne nejsou známi žádné kontraindikace