Nabízíme:
Nacházíte se: Úvodní stránka » Hojení ran » Hojení ran NRH » PU samolepící fólie na rány

Fólie na rány
Samolepící polyuretanová fólie k uzavření rány

Samolepící fólie na rány
Je průhledná a samolepící, slouží k překrytí primární výplně rány PU pěna / gáza. Produkt se skládá z transparentní polyuretanové fólie s akrylátovou vrstvou na které je upevněna nepřilnavá ochranná fólií. Aby se usnadnilo použití fólie na rány, je její zadní strany opatřena zesilující vrstvou, kterou můžeme ihned po aplikaci odstranit a fólie tím získá ještě lepší těsnící schopnosti. Fólie na rány umožňuje flexibilní ochranu rány a dokonale se přizpůsobí různým obrysům. Výhodou je efektivní vymezení vůči vlivům okolního prostředí, jako bakterie, tření, vniknutím pevných těles a druhá část, která je nezbytná pro prodyšnost prostředí v ráně. Vzhledem k propustnosti pro vodní páry může fólie udržovat vlhké prostředí v ráně a současně přebytek sekretu odvádíme pomocí vakuového hojení ran.Fólii na rány můžeme využít na odřeniny, tržné rány, popáleniny, otlaky, jako krytí ran, pro uzavření pooperačních ran, atd. Produkt je k dispozici v různých velikostech které lze následně upravit zastřižením do požadovaného tvaru.

Příklad zavedení při vakuovém hojení ran
Fólie na rány je samolepící polyuretanová fólie sloužící k sterilnímu překrytí rány. Po odstranění ochranné fólie se dostaneme k samolepící vrstvě, Rána se vyloží mikroperforovanou fólií a následně se vyplní PU pěnou do rány. Následně přelepíme ránu a to velmi natěsno ideálně bez jakýchkoliv falců. Nůžkami popřípadě skalpelem vytvoříme otvor pro umístění odsávacího portu o Ø ca.10 mm. V tomto místě bude následně nalepen drenážní port – rovněž samolepící. Spojíme drenážní port s zásobníkem na sekret a můžeme spustit léčbu ran metodou pod tlakem.


Přednosti produktu
Použití samolepící fólie na rány zajistí že rána bude sterilně překryta se zajištění propustnosti vlhkosti. Při vytvoření vakua se fólie společně s PU pěnou do rány začne smršťovat a následně dojde k odsávání sekretu z rány,